facebook
youtube

11 listopada 2020 roku, w 102. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Gminie Słupsk w samo południe zabrzmi „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc.

Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tradycję Gminnych Obchodów Święta Niepodległości.  Zachęcamy, by 11 listopada w południe zaśpiewać w domach, wraz z rodziną, najbliższymi „Mazurka Dąbrowskiego”.

W akcji „Gmina Słupsk do Hymnu” wezmą udział wszystkie gminne podmioty: Szkoły, Gminna Ochotnicza Straż Pożarna, Centra Aktywności Lokalnej oraz społecznicy, którzy zorganizują odtworzenie Hymnu na terenie całej Gminy. Zaśpiewajmy wspólnie: od Krzemienicy po Warblewo, od Wieszyna po Karzcino, od Wrześcia po Krępę Słupską, w małych wsiach i tych większych! Połączmy się w jedną, biało-czerwoną rodzinę.

https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_grafika.pdf