Zgłoszenie się placówki medycznej w tym z terenu gminy Słupsk, jako Punkt Szczepień w Narodowym Programie Szczepień to wyłączna decyzja podmiotu medycznego – lekarza POZ, na którą Wójt Gminy jako Jednostka Samorządu Terytorialnego nie mógł mieć wpływu.

Na terenie gminy Słupsk, żaden z istniejących Ośrodków Zdrowia nie zarejestrował się jako Punkt Szczepień, w związku z tym, władze gminy w drodze interwencji, podjęły starania o utworzeniu takich punktów na terenie naszego samorządu, w miejscowościach Siemianice oraz Głobino. Obecnie trwają prace formalne i mamy nadzieję, że Narodowy Fundusz Zdrowia przychyli się do naszej propozycji. Będziemy informować Państwa na bieżąco o postępie tych działań.

Jednocześnie przypominamy, że od 22 stycznia br. (najbliższy piątek) rozpoczyna się rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.