Dziś podpisana została umowa na Uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Słupsk – Płaszewko Etap II i część Etapu III . Wykonawcą inwestycji będzie firma Strabag, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w grudniowym przetargu.

Inwestycja zakłada, uzbrojenie dalszych części terenu inwestycyjnego Płaszewko, o powierzchni 15,2792 ha.

W ramach zadania zaplanowano między innymi: wybudowanie kanalizacji deszczowej; sieci wodociągowej, sieci kanalizacji sanitarnej, oświetlenia i kanalizacji kablowej, również budowę drogi. Poza działaniami inwestycyjnym w projekcie przewidziane są działania promocyjne.

Wartość umowy - 7 071 124,60 zł. (słownie: siedem milionów siedemdziesiąt jeden tysięcy sto dwadzieścia cztery złote sześćdziesiąt groszy),

Termin realizacji zadania to koniec listopada bieżącego roku.

Obecnie na terenie inwestycyjnym Płaszewko I i Płaszewko II do sprzedaży jest 12 działek o łącznej powierzchni 10,9872 ha .

Oferta inwestycyjna Gminy Słupsk dostępna na stronie: www.investingminaslupsk.pl

Projekt jest finansowany w ramach Działania 2.5 „Inwestorzy zewnętrzni" RPO WP 2014-2020. W ramach tego działania wspierane są projekty realizujące przedsięwzięcie strategiczne zidentyfikowane w Regionalnym Programie Strategicznym w zakresie rozwoju gospodarczego pt. „Invest in Pomerania".