Gmina Słupsk, Kobylnica, Ustka oraz Kępice wspólnie aplikują o dofinansowanie projektu: pt.: „Podnoszenie jakości edukacji przedszkolnej na obszarach wiejskich w gm. Słupsk, Kobylnica, Kępice i Ustka” w odpowiedzi na konkurs Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

To partnerski projekt, którego liderem jest Gmina Słupsk. Ukierunkowany został na tworzenie trwałych miejsc wychowania przedszkolnego, w tym dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, realizowane w oparciu o diagnozę bieżących i prognozowanych potrzeb, w szczególności poprzez:

- wykonanie prace remontowo - adaptacyjnych , dzięki którym utworzone zostaną nowe miejsca przedszkolne, w tym również dla dzieci niepełnosprawnych.

- dostosowanie istniejącej bazy lokalowej przedszkoli do nowo tworzonych miejsc wychowania przedszkolnego, poprzez:

• zakup i montaż wyposażenia,
  • zakup pomocy dydaktycznych, specjalistycznego sprzętu lub narzędzi dostosowanych do rozpoznawania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci i czynników środowiskowych wpływających na ich funkcjonowanie w OWP, wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • budowa, wyposażenie i montaż placu zabaw wraz z bezpieczną nawierzchnią i ogrodzeniem,
  • modyfikacja przestrzeni wspierająca rozwój psychoruchowy i poznawczy dzieci,

- działalność bieżąca nowego miejsca wychowania przedszkolnego przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy,

Poziom dofinansowania projektu ze środków EFS wynosi 85% wydatków kwalifikowalnych projektu. Wkład własny beneficjenta do projektu wynosi 15% wydatków kwalifikowalnych projektu

Ogólny koszt projektu wynosi : 7 994 579,15 zł

- w tym kwota wnioskowana kwota dofinansowania : 6 795 392,28 zł

- w tym wkład własny wszystkich partnerów (pieniężny i rzeczowy) : 1 199 186,87 zł

Prognozowane rozstrzygnięcie konkursu lipiec - sierpień. Informacje o wynikach, umieszczone zostaną na stronie internetowej.