Zachęcamy mieszkańców gminy do wyrażenia swojego stanowiska w związku z przedstawionymi w dniu 17 czerwca br. w Siemianicach wariantami przebiegu przyszłej obwodnicy miasta Słupska w ciągu drogi krajowej nr 21.

Większość planowanych dróg zlokalizowanych będzie na terenie Gminy Słupsk. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku na  spotkaniu w dniu 17 czerwca w Siemianicach zaprezentowała rozwiązania projektowe przyszłej obwodnicy Słupsk i Kobylnicy w ciągu drogi krajowej 21.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odział w Gdańsku, planując budowę obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu drogi krajowej nr 21 dąży do tego, aby inwestycja ta w maksymalnym stopniu była zgodna z oczekiwaniami mieszkańców terenów, przez które przebiega. Inwestorowi zależy, aby wszelkie uwagi związane z budową obwodnicy rozstrzygnąć na etapie projektowania inwestycji, czemu mają służy trwające spotkania informacyjne.

Początek planowanej drogi jest zlokalizowany na istniejącej obwodnicy Słupska w ciągu drogi ekspresowej S6, a kończy się w okolicy miejscowości Bydlino, na północ od miasta Słupska. Planowana budowa ma na celu odciążenie Słupska i Kobylnicy od ruchu tranzytowego, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu oraz podniesienie komfortu podróży.

Rozwiązania przewidują dwa główne warianty: zachodni lub wschodni.

Zarówno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych, jak i przygotowujący dokumentację projektanci, są zainteresowani wyjaśnieniem wszelkich wątpliwości i udzieleniem informacji na etapie projektowania.

Prosimy o przesyłanie uwag i wniosków dotyczących przedsięwzięcia w terminie 2 tygodni od daty spotkania informacyjnego tj. Do dnia 1 lipca 2021 roku:

• pocztą na adres: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, ul. Subisława 5, 80-354 Gdańsk,
  • faksem na nr 58 511 24 05,
  • pocztą elektroniczną na adres: sekretariat_gdansk@gddkia.gov.pl z dopiskiem „Konsultacje społeczne – Obwodnica Słupska i Kobylnicy w ciągu DK21”.

Wszystkie przesłane, podpisane i zaopatrzone w imię i nazwisko oraz adres, uwagi, wnioski i zastrzeżenia zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych, tj. możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych i finansowych, zostaną uwzględnione.

Z dokumentacją projektową można zapoznać się: