11 lipca obchodzimy Światowy Dzień Ludności ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1989 roku w celu zwrócenia uwagi opinii publicznej na wagę problemów ludnościowych, zwłaszcza w kontekście planów i programów rozwoju.

W związku z tym postanowiliśmy ułatwić i zachęcić naszych interesantów do spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań – ponieważ zgodnie z hasłem tego święta z roku 2010 „każdy się liczy”.

W najbliższy poniedziałek 12 lipca przed budynkiem Urzędu Gminy Słupsk, zorganizowane zostanie specjalne stanowisko, przy którym interesanci będą mogli się spisać.

Każda spisana osoba otrzyma upominek od Gminy Słupsk oraz Urząd Statystyczny w Gdańsku. Punkt będzie czynny od godziny 9.00. do godz. 15.00.

Każdego roku Organizacja Narodów Zjednoczonych wybiera jeden motyw przewodni święta. W tym roku tematem będą problemy i wyzwania związane z COVID – 19.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, również w tym dniu będziecie Państwo mogli uzyskać informacje na temat Punktów Szczepień w Gminie Słupsk. Pomożemy również, w razie potrzeby, zapisać się na szczepienie.

Zapraszamy do nas w poniedziałek – 12 lipca od godz. 9.00.