Gminne Święto Plonów to wydarzenie dziękczynne za plony, radość z owoców ziemi, pracy rąk ludzkich oraz szacunek dla tradycji i chleba. Tradycyjnie święto plonów będzie niezwykłą uroczystością dla mieszkańców Gminy Słupsk, a także okazją do wyrażenia wdzięczności dla ciężkiej pracy rolników, którzy pod koniec sierpnia kończyć będą tegoroczne zbiory.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Słupsk już 4 września 2021 r. na obchody Dożynek,  które rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą w intencji rolników o godzinie 14:00 w filialnym Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Swołowie.
Następnie korowód dożynkowy przejdzie na  teren Muzeum Kultury Ludowej Pomorza (Zagroda nr 15), gdzie odbędzie się dalsze świętowanie oraz zabawa taneczna.

Stałym elementem obchodów tego święta jest konkurs na tradycyjny i niekonwencjonalny Wieniec Dożynkowy !
Formularz zgłoszeniowy do konkursu przyjmowany jest drogą pocztową na adres: Centrum Kultury Gminy Słupsk w Głobinie, Głobino, ul. Główna 65, 76-200 Słupsk oraz mailowo: projekty@gok.slupsk.pl w terminie do 20 sierpnia 2021 r. W konkursie będą mogli wziąć udział jedynie uczestnicy, którzy dostarczyli wypełniony formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznego konkursu i pokazu chlebów poniżej:

Regulaminy i zgłoszenia