Z końcem lipca zakończono budowę drogi gminnej (ul. Kościelnej) w miejscowości Jezierzyce. W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię drogową, chodnik, utwardzone miejsca postojowe, kanalizację deszczową. Wzdłuż drogi ustawiono lampy oświetleniowe.

Zadanie pn. Budowa drogi gminnej na działkach o numerach 6/10, 6/24, 6/29 w miejscowości Jezierzyce wraz z budową oświetlenia oraz sieci kanalizacji deszczowej zlokalizowanej na działkach 44/1, 6/10, 11/58, 10/157, 6/24, 6/26, 6/29. zostało zrealizowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020, typ operacji: "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii".

Planowanym efektem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich. Operacja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenie dostępności do budynków użyteczności publicznej dla mieszkańców miejscowości Jezierzyce – Gmina Słupsk poprzez budowę drogi gminnej.

Całkowity koszt zadania 1 100 802,91 zł

Kwota dofinansowania 634 627,00

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie"