W minioną sobotę odbył się VI Gminny Spływ Kajakowy pn. ,,Kajakowe Pożegnanie Wakacji", w którym udział wzięło blisko 60 osób. Na zakończenie wakacji wybrana została trasa łatwa i przyjemna: Łosino-Wynkówko z przenoską w Słupsku, przeznaczona głównie dla rodzin z dziećmi.

Najmłodszy uczestnik spływu miał skończone 3 latka i dzielnie pokonał całą trasę ze swoją mamą. Przed wodowaniem odbył się profesjonalny instruktaż zachowania na wodzie oraz omijania przeszkód. Na mecie każdy uczestnik otrzymał już tradycyjnie pamiątkowy magnes. Poczęstunek został przygotowany przez Firmę Gastronomiczna ,,ADAMSKI" Jacek Adamski z Redzikowa, natomiast o słodkości zadbało Koło Gospodyń z Włynkówka. Podziękowania należą się również jak zawsze niezawodnej firmie Na-Kajakach.pl z Ustki, która zadbała o obsługę techniczną oraz bezpieczeństwo na wodzie. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, zadbało natomiast o techniczne zabezpieczenie wydarzenia. Po spływie odbyło się również losowanie upominków, które przekazały: Starostwo Powiatowe w Słupsku, Rada Seniorów Gminy Słupsk oraz Gmina Słupsk. Na przyszły rok planowane są 3 spływy: ekologiczny, 2-dniowy oraz tradycyjnie rodzinny-na zakończenie wakacji.Mamy nadzieję że przyszłoroczna współpraca sąsiednich samorządów ułoży się tak aby spływy nie pokrywały się w tych samych dniach, a miłośnicy kajaków mieli do wyboru różne trasy i terminy.
W celu poprawy jakości organizacji naszych imprez kajakowych planujemy zorganizować dla Państwa ankietę oraz wolną dyskusję na temat tras, plusów i minusów dotychczasowych spływów czy propozycji zmian technicznych.