II Senioriada Gminy Słupsk o Puchar Przechodni Rady Seniorów za nami. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się 10 drużyn 4 osobowych z Kusowa, Kukowa, Krępy Słupskiej, Bukówki, Jezierzyc, Strzelina, Lubuczewa, Głobina, Siemianic oraz zwycięzcy I Senioriady-drużyna z Redzikowa.

Seniorzy zmagali się w 6 konkurencjach: rzucie lotką do tarczy, strzelaniem gola do bramki, latającym kocyku, holowaniu, rzucie ringiem oraz podawaniu piłki górą. W rzucie lotką do tarczy zdecydowanie przodowały seniorki z Jezierzyc. Najwięcej goli do bramki za to strzeliły drużyny z Głobina, Krępy Słupskiej oraz Redzikowa. Ostatnie 2 konkurencje a mianowicie rzut ringiem oraz piłka górą również należały do drużyny gospodarzy czyli Jezierzyc. Dzięki tym zwycięstwom Puchar Przechodni Rady Seniorów Gminy Słupsk trafił do niezawodnych seniorek z drużyny Jezierzyc. Klasyfikacja generalna prezentuje się następująco:

• IX miejsce: drużyna seniorów z Kukowa -suma punktów: 7
  • VIII miejsce: drużyna seniorów z Bukówki -suma punktów: 8
  • VII miejsce: drużyna seniorów z Kusowa -suma punktów: 9
  • VI miejsce: drużyna seniorów z Lubuczewa-suma punktów: 10
  • V miejsce: drużyna seniorów z Siemianic -suma punktów: 12
  • IV miejsce: drużyna seniorów z Krępa Słupska -suma punktów: 13
  • IV miejsce: drużyna seniorów z Strzelina -suma punktów: 13
  • III miejsce: drużyna seniorów z Głobina -suma punktów: 14
  • II miejsce: drużyna seniorów z Redzikowa -suma punktów: 17
  • I miejsce: drużyna seniorów z Jezierzyc-suma punktów: 18

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Jezierzycach za techniczne przygotowanie hali oraz sędziowanie poszczególnych konkurencji, Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk za oprawę muzyczną, zespołowi Bierkowianki za muzyczne umilenie czasu, Maciejowi Kornas za mistrzowskie poprowadzenie całej imprezy, medykom z firmy Bus-Med z Ustki za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników oraz panu Tomaszowi Burman za rewelacyjną rozgrzewkę, nadzorowanie prawidłowości wykonywania poszczególnych konkurencji i motywowanie zawodników. Szczególne podziękowania należą się licznej grupie kibiców, którzy aktywnie wspierali swoje drużyny.