Podczas XXXIX Sesji Rady Gminy Słupsk w dniu 28 września Radni przyjęli, Uchwałę w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Gminy Słupsk na lata 2021 – 2026. Nowa Strategia, to kontynuacja działań i planów zmierzających do dalszego rozwoju gminy Słupsk.

Strategia rozwoju gminy jest niezbędnym dokumentem określającym kierunki rozwoju jak również nadaje kształt przyszłej wizji gminy Słupsk. Projekt Strategii Gminy Słupsk na lata 2021 - 2026 zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podlegał konsultacjom z: sąsiednimi gminami i ich związkami, lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi, właściwym dyrektorem regionalnego zarządu gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.Projekt Strategii Rozwoju Gminy Słupsk na lata 2021 - 2026 został także pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Województwa Pomorskiego, Uchwałą nr 538/257/21 Zarządu Województwa Pomorskiego z dnia 10 czerwca 2021 roku.Wójt Gminy Słupsk wystąpił do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku oraz do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku z prośbą o odstąpienie od obowiązku przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Obie instytucje pozytywnie uzgodniły możliwość odstąpienia od tego obowiązku.

Wszystkie podjęte podczas Sesji Uchwały dostępne są tutaj

Strategia Rozwoju Gminy Słupsk na lata 2021 - 2026