facebook
youtube

Gmina Słupsk zdobyła III miejsce w I edycji „Rankingu budownictwa komunalnego 2000 – 2020”, w kategorii „gminy wiejskie”. Ranking organizowany był przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Nagrodę odebrał zastępca wójta Adam Jaśkiewicz, podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

W rankingu brane pod uwagę były dane Głównego Urzędu Statystycznego, jak ilość zbudowanych mieszkań komunalnych na 1000 mieszkańców, w okresie ostatnich 20 lat (2000 – 2020). Pod koniec zeszłego roku do użytku został oddany nowy blok w Jezierzycach, w którym mieści się 36 mieszkań. W listopadzie tego roku zakończona zostanie budowa drugiego bloku z mieszkaniami komunalnymi, w którym zamieszkać będzie mogło 36 rodzin.

Kolejny celem  gminy Słupsk to budowa mieszkań komunalnych w obrębie Kusowo – Płaszewko, gdzie planuje się wybudowanie 5 budynków mieszkalnych (40 mieszkań). Obecnie trwają prace projektowe, związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Samorząd będzie starał się pozyskać środki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, rozpoczęcie budowy planowane jest pod koniec roku 2022.