Ukończony został II etap inwestycji Budowy budynków mieszkalnych w Jezierzycach, gdzie powstało kolejnych 36 mieszkań, które wzbogaciły gminne zasoby mieszkaniowe.

Pierwszy etap inwestycji, w którym do użytku oddano 36 lokali ukończono w grudniu 2020 roku. Kompleksowa inwestycja budowy 72 mieszkań komunalnych na terenie gminy Słupsk, to kwota 17 370 000 zł.

Samorząd uzyskał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego (Fundusz Dopłat) w wysokości 7 114 259,00 zł. Oba budynki to obiekty o czterech kondygnacjach, podpiwniczone o powierzchni od 47,02 do 54,23 m2. Mieszkania oddawane są w stanie gotowym do zasiedlenia.

Do każdego mieszkania przynależy pomieszczenie gospodarcze w piwnicy budynku. Proces przekazania mieszkań w nowo wybudowanym budynku nr 2 powinien rozpocząć się jeszcze w tym roku.