Z dniem 4 stycznia 2022 r. Gmina Słupsk rozpoczyna coroczną rekrutację wniosków w programie, ,,Wymiana kotła stałopalnego w budynku mieszkalnym wielorodzinnym”

Dofinansowanie mogą otrzymać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, instytucje, które są właścicielem lokalu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym na terenie Gminy Słupsk. Przedmiotem dofinansowania jest zwrot kosztów zakupu i montażu:

1) gazowe kotły centralnego ogrzewania wraz z przyłączem,

2) kotły opalane biomasą co najmniej 5 klasy normy europejskiej EN 303-5:2012,

3) elektryczne instalację grzewcze (maty grzewcze, grzejniki, kocioł elektryczny),

4) kotły opalane ekogroszkiem co najmniej 5 klasy normy europejskiej EN 303-5:2012,

5) zasobniki c.w.u oraz instalację c.o współpracujące wyłącznie z nowo zainstalowanym kotłem centralnego ogrzewania,

6) przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, poprzez wymiennikowy węzeł cieplny (zakup i montaż wymiennikowego węzła cieplnego).

na lokal mieszkalny w wysokości 50% tych kosztów jednak nie więcej niż 5.000 zł na lokal.

Aby uzyskać dofinansowanie należy złożyć wniosek do dnia 30 marca 2022 r. w Urzędzie Gminy Słupsk przy ul. Sportowej 34 w Biurze Obsługi Interesanta (pok. nr 1, budynek A). Wzór wniosku jest dostępny do pobrania wraz z regulaminem dofinansowania na stronie Urzędu Gminy oraz poniżej.