W dniu 29 grudnia br. Rada Miejska w Słupsku nagle podjęła Uchwałę w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic administracyjnych Miasta Słupska, poprzez aneksję kilku sołectw naszej Gminy. Chcę przypomnieć, że to nie pierwsza taka próba i tak jak poprzednio, zrobię wszystko aby zakończyła się ona niepowodzeniem.

Szanowni Państwo,

w dniu 29 grudnia br. Rada Miejska w Słupsku nagle podjęła Uchwałę w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic administracyjnych Miasta Słupska, poprzez aneksję kilku sołectw naszej Gminy. Chcę przypomnieć, że to nie pierwsza taka próba i tak jak poprzednio, zrobię wszystko aby zakończyła się ona niepowodzeniem.

Szanowni Mieszkańcy,

decyzję w sprawie zmiany granic administracyjnych gminy podejmuje Rząd Polski. Wczorajsza Uchwała Rady Miasta rozpoczęła proces decyzyjny w tej sprawie, który podlegał będzie konsultacjom społecznym na terenie Miasta Słupsk i Gminy Słupsk. W odpowiednim czasie zostaniecie Państwo poproszeni o udział w tych konsultacjach i wyrażenie własnej opinii w tej sprawie.

Dobrze rozumiana polityka lokalna polega przede wszystkim na uwzględnieniu woli mieszkańców w podejmowanych decyzjach. O to będę apelować do Rządu, Rady Ministrów i Premiera.

Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że mieszkańcy Gminy Słupsk są przeciwni takim inicjatywom (zmiana granic administracyjnych), czego dowód dali już dwukrotnie w ostatnich latach. Dzisiaj też jestem spokojna o wynik tych konsultacji i mam nadzieję, że wola mieszkańców naszej gminy zostanie uwzględniona przy podejmowaniu ostatecznej decyzji przez Radę Ministrów.

Wójt Gminy Słupsk
Barbara Dykier

Zapewniam Państwa o pełnej transparentności tego procesu i przekazywaniu wszelkich informacji w tej sprawie, wszystkimi dostępnymi przez nas kanałami komunikacji.

Wystąpienie

Uchwała Rady XXXIX/590/21 z dnia 29 grudnia 2021 w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic administracyjnych Miasta Słupska