Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawione zostały wyniki Konsultacji społecznych w Gminie Słupsk, w sprawie zmiany granic administracyjnych Miasta Słupsk. Uprawnieni do udziału w konsultacjach byli mieszkańcy Gminy Słupsk.

Konsultacje przeprowadzone zostały w formie badania ankietowego, na terenie całego samorządu gminnego.

Udział w nich wzięło 14 298 osób, co dało bardzo wysoką frekwencję 81, 21%.

PRZECIW zmianie granic administracyjnych opowiedziało się 14 102 osób – 98,8%

ZA zmianą granic administracyjnych opowiedziało się 93 osoby – 0,65%

WSTRZYMAŁO SIĘ natomiast 79 osób 0,55%

Biorąc pod uwagę zagrożone sołectwa Frekwencja była w nich jeszcze wyższa i wyniosła 82,18%, z czego 98,8 % głosowało PRZECIW zmianie granic administracyjnych Miasta Słupsk.

Bardzo dziękujemy za tak liczny i aktywny udział w konsultacjach społecznych. Tak wysoka, rzadko spotykana frekwencja oraz jednoznaczny wynik konsultacji świadczy o silnym poczuciu przynależności naszych mieszkańców do Gminy Słupsk.

Konsultacje potwierdzają, że tworzymy zintegrowaną, silną i aktywną społeczność lokalną, której wolą jest zamieszkiwanie na jej terenie, tu czują się częścią jednej wspólnoty.

Raport z konsultacji społecznych Gminy Słupsk w sprawie zmiany granic administracyjnych Miasta Słupska