Na stronach Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, w którym zawarte są informacje dotyczące proponowanych zmian granic administracyjnych Miasta Słupska.

W Uzasadnieniu przeczytać można iż:

"W sprawie zmiany granic pomiędzy miastem Słupsk, a gminą Słupsk zaproponowanej we wniosku Rady Miejskiej w Słupsku w MSWiA odbyło się spotkanie z przedstawicielami zainteresowanych jednostek. W wyniku powyższego, Prezydent Miasta Słupska, biorąc pod uwagę argumenty i stanowiska stron wyrażone podczas ww. spotkania, a także mając na uwadze zapewnienie impulsu rozwojowego dla Słupska w przedłożonym stanowisku wskazał obszary, których włączenie w granice miasta pozwoli na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb miasta i umożliwi podejmowanie skutecznych działań służących zahamowaniu niekorzystnych zjawisk suburbanizacji oraz depopulacji. Tym samym obszar gminy Słupsk zaproponowany do włączenia w granice miasta Słupsk, ujęty we wniosku Rady Miejskiej w Słupsku, został ograniczony z 5817, 04 ha do 2265,92 ha."

Ponownie chcielibyśmy podkreślić, iż w toku tego spotkania nie został wypracowany żaden kompromis ani porozumienie. A w Uzasadnieniu projektu Rozporządzenia zupełnie nie wspomniano o stanowisku Wójta Gminy Słupsk podczas tego spotkania. Po spotkaniu do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (adresowane do Wiceministra Pawła Szefernakera) oraz do Prezydent Miasta Słupsk wysłane zostało pismo, które konkretnie wskazuje, jakie obszary, mogłyby zostać przekazane Miastu Słupsk. Są to obszary niezurbanizowane, nie zamieszkałe. Poniżej pismo w tej sprawie.