Mieszkańcy Strzelinka już niedługo korzystać będą z nowego wyposażenia, które zamontowane zostało w Centrum Atywności Lokalnej. Dzięki realizacji projektu na mapie Gminy Słupsk powstało nowe miejsce do budowania wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracji, rozrywki, spędzania wolnego czasu oraz organizacji wydarzeń lokalnych.  Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

W ramach przedsięwzięcia zakupione zostało wyposażenie dla Centrum Atywności Lokalnej tj.: AGD kuchenne, meble kuchenne wraz z montażem, krzesła ISO (80 sztuk) i stoły ze składanymi nogami (20 sztuk).

Projekt ma na celu podniesienie jakości życia mieszkańców, przede wszystkim aktywizację ludzi oraz wspólne organizowanie wydarzeń lokalnych typu dzień kobiet, dożynki, czy dzień dziecka. Nowy sprzęt AGD usprawni np. pieczenie ciast oraz przygotowywanie potraw na różnego rodzaju imprezy dla lokalnej społeczności z terenu Gminy Słupsk. Krzesła i stoły zakupione w ramach projektu w dużej mierze przyczynią się do stworzenia  miejsca, w którym młodzież  będzie mogła uczyć się i odrabiać prace domowe.

Szczegółowe informacje dotyczące innych planowanych wydarzeń w CAL w Strzelinku dostępne będą na stronie www.gminaslupsk.pl oraz http://kultura.slupsk.pl/

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.