W związku z procedowaną ustawą rządową, umożliwiającą samorządom dystrybucję węgla, Gmina Słupsk przygotowuje różne warianty rozwiązań, mających na celu zapewnienie zainteresowanym mieszkańcom niezbędnych dostaw węgla, w przypadku dostępności tego surowca na rynku.

Należy podkreślić, że zakupu węgla w preferencyjnej cenie mogą dokonać mieszkańcy, którzy zgłosili swoje źródło ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Uprawnione osoby, mające trudności z zakupem węgla mogą zgłaszać swoje potrzeby za pomocą złożenia wstępnego wniosku w Urzędzie Gminy Słupsk pok. 1 lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail katarzynas@gminaslupsk.pl.

Wniosek do pobrania.

Wnioski można składać do 10 listopada 2022 włącznie.

Pozyskane informacje pomogą wstępnie oszacować skalę potrzeb uprawnionych osób, zainteresowanych zakupem węgla w ramach tzw. zakupu preferencyjnego.

W momencie uruchomienia przez Gminę Słupsk sprzedaży i dystrybucji węgla konieczne będzie złożenie właściwego wniosku o zakup węgla w preferencyjnej cenie. O dalszych szczegółach realizacji wsparcia mieszkańców w zakresie zakupu węgla będziemy informowali na bieżąco.