W dniu 29 listopada odbyła się Sesja Rady Gminy Słupsk, na której obecni byli również również goście: płk. Józef Rodzeń, komandor Eugeniusz Śliwiński, reprezentujący Stowarzyszenie Dzieci Wojny w Polsce oraz pan Ryszard Kuras – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół XXVIII Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Redzikowie.

Na ręce pani wójt złożone zostały podziękowania za wkład i zaangażowanie w działania mające na celu upamiętnienie działalności Pułku, w tym ostatni projekt związany z samolotem Iskra w Redzikowie. Pani Wójt została również uhonorowana medalem – Diamentowym Krzyżem Zasługi Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce, za działania na rzecz organizacji oraz inicjatywy podejmowane i realizowane dla najmłodszych mieszkańców Gminy Słupsk. Złotą odznaką honorową SDW wyróżniona została również pani Ewa Guzińska – rzecznik prasowy Gminy Słupsk.

Podczas sesji omówiony został również stan przygotowań do sezonu zimowego przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach.