W dniu 2 lutego br. podpisano umowę  dotyczącą inwestycji pn.: „Budowa sieci kanalizacji deszczowej, zbiornika retencyjnego w Krępie Słupskiej oraz modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej z przyłączami w Jezierzycach”. Inwestycja została podzielona na dwa etapy.

W Etap pierwszy dotyczy budowa sieci kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym w m. Krępa Słupska (Osiedle Kwitnące Ogrody). Natomiast etap II zakłada modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej z przyłączami w Jezierzycach SHR.

Wykonawcą zadania jest Zakład Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach. Termin wykonania zadania to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wartość inwestycji 2 400 000,00 zł (brutto) (słownie: dwa miliony czterysta tysięcy 00/100)

Projekt współfinansowany w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Dofinansowanie w wysokości 2 000 000,00

Podczas podpisania umowy obecni również byli przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego pani Monika Kasińska -Dyrektor Rozwoju Regionu Pomorskiego oraz pan Marek Drażba –Straszy specjalista ds. sprzedaży