Wczoraj odbyła się pierwsza w tym roku Sesja nowo wybranej Rady Seniorów Gminy Słupsk II kadencji 2022-2026.Na sesji radni podjęli uchwałę przyjmującą plan pracy, a także uchwałę budżetową na 2023 r.

PLANOWANE DZIAŁANIA I WYDATKI SENIORÓW GMINY SŁUPSK NA 2023 r.

1. Organizacja pracy Rady Seniorów Gminy Słupsk co najmniej raz na kwartał w postaci zwoływanych przez Przewodniczącego sesji, bądź spotkań roboczych.

2. Aktywizacja i wsparcie osób starszych w środowiskach wiejskich poprzez informowanie i mobilizowanie do udziału w zajęciach i programach przeznaczonych dla seniorów.

3. Kontynuacja współpracy i wymiany doświadczeń z Radą Seniorów Gminy Choczewo oraz innymi Radami Seniorów z regionu Słupskiego.

4. Zakup gadżetów promujących Radę Seniorów celem kolportacji na wydarzeniach gminnych i innych spotkaniach wyjazdowych.

5. Organizacja IV Senioriady w hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach-wrzesień 2023 r.

6. Organizacja I Powiatowej Senioriady w hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach-wrzesień 2023 r. we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku.

7. Zabezpieczenie środków finansowych na kontynuację szkoleń dla seniorów z pierwszej pomocy.

8. Wsparcie finansowe jubileuszy Klubu Seniora Gminy Słupsk a także Uniwersytetu III Wieku oraz chóru Pasjonata z Siemianic.

9. Aktywny udział Rady Seniorów w strukturach Srebrnej Sieci oraz aktywizacja seniorów do działań w zakresie wolontariatu Srebrnej Sieci.

10. Udział w spotkaniach, konferencjach i innych przedsięwzięciach podmiotów zajmujących się problematyką osób starszych w tym inicjowanie takich spotkań.

11. Współpraca z Urzędem Gminy oraz jednostkami podległymi w zakresie organizacji spotkań i szkoleń dla seniorów z terenu Gminy Słupsk

12. Wsparcie wydarzeń kulturalnych dla Seniorów z Gminy Słupsk.

13. Wsparcie finansowe organizacji wigilii dla Seniorów z terenu Gminy Słupsk