Wójt Gminy Słupsk działając na podstawie zapisów uchwały nr LX/666/2023 Rady Gminy Słupsk z dnia 2 marca 2023 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Słupsk w przedmiocie zmiany granic administracyjnych Miasta Słupsk (Dz.Urz. Województwa Pomorskiego z 2023 r. poz. 1312) informuje mieszkańców Gminy Słupsk o planowanym przeprowadzeniu konsultacji:

1. Przedmiot konsultacji: uzyskanie opinii mieszkańców Gminy Słupsk w sprawie wniosku Rady Miejskiej w Słupsku o zmianę granic administracyjnych Miasta Słupsk, poprzez włączenie do obszaru Miasta Słupsk części obszaru Gminy Słupsk obejmującego:

1. obręb ewidencyjny Siemianice w Gminie Słupsk;

2.  obręb ewidencyjny Strzelino w Gminie Słupsk;

4.  część obrębu ewidencyjnego Włynkówko w Gminie Słupsk, obejmującego obszar ograniczony od zachodu, południa i wschodu granicami Miasta Słupska, od północy granicą terenu zamkniętego linii kolejowej 405 (tj. na południe od działki 294, obręb Włynkówko - z wyłączeniem tej działki).

2. Termin konsultacji: od 30 marca 2023 roku do 15 maja 2023 roku.

3. Miejsce – Gmina Słupsk

4. Zasięg – obszar administracyjny Gminy Słupsk

5. Forma konsultacji – zebranie uwag, opinii i wniosków mieszkańców dotyczących przedmiotu konsultacji, ankietowe badanie opinii mieszkańców, sondaż internetowy

6. Formularz ankiety konsultacyjnej zostanie:

1) opublikowany na stronie internetowej Gminy www.gminaslupsk.pl,

2) opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej,

3) udostępniony u Sołtysów we wszystkich sołectwach Gminy,

4) udostępniony w Urzędzie Gminy,

5) udostępniony w wyznaczonych punktach na terenie Gminy Słupsk,

6) na platformie internetowej, pod adresem: https://gminaslupsk.wdialogu.pl/konsultacje

7. Wyrażenie opinii w toku konsultacji polega na udzieleniu odpowiedzi na pytanie o następującej treści:

Czy jesteś za zmianą granic administracyjnych Miasta Słupska, poprzez włączenie do obszaru Miasta Słupsk części obszaru Gminy Słupsk, obejmującego:

1. obręb ewidencyjny Siemianice w Gminie Słupsk; (sołectwa Siemianice, część sołectwa Swochowo - Niewierowo)

2.  obręb ewidencyjny Strzelino w Gminie Słupsk; (sołectwo Strzelino)

3.  część obrębu ewidencyjnego Bierkowo w Gminie Słupsk, obejmującego obszar obrębu ewidencyjnego Bierkowo z wyłączeniem działek ewidencyjnych (w obrębie Bierkowo) o numerach: 461, 462, 527/1, 527/2, 527/3, 528/1, 528/2, 528/3; (sołectwo Bierkowo)

4.  część obrębu ewidencyjnego Włynkówko w Gminie Słupsk, obejmującego obszar ograniczony od zachodu, południa i wschodu granicami Miasta Słupska, od północy granicą terenu zamkniętego linii kolejowej 405 (tj. na południe od działki 294, obręb Włynkówko - z wyłączeniem tej działki) – (część sołectwa Włynkówko)?

8. Wyrażenie opinii polega na umieszczeniu znaku X, w odpowiednim miejscu ankiety konsultacyjnej:

Jestem za”, „Jestem przeciw”, „Nie mam zdania”.

9. Wypełnioną Ankietę Konsultacyjną należy przekazać do dnia 15 maja 2023 roku:

1. Osobiście do Biura Obsługi Interesanta, w Urzędzie Gminy Słupsk, ul. Sportowa 34, 76 – 200 Słupsk

2. Korespondencyjnie na adres Urzędu Gminy Słupsk, ul. Sportowa 34, 76 – 200 Słupsk

3. Do sołtysa każdej miejscowości

4. Do wyznaczonych punktów na terenie Gminy Słupsk.

5. Za pośrednictwem platformy internetowej

Wójt Gminy Słupsk