W dniu pierwszego kwietnia 2023r. na hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach odbyła się Spartakiada ,,Małego Strażaka , Udział wzięło 97 członków Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w wieku od 5 do 16 lat z jednostek OSP Bukówka, Gałęzinowo, Kusowo, Strzelinko, Swołowo, Wiklino i Włynkowo.

Spartakiada rozpoczęła się złożeniem meldunku przez Przewodniczącego Komisji do spraw Dzieci i Młodzieży Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Słupsk dh Krystiana Faryne, Wiceprezesowi, Przewodniczącemu Komisji ds. Dzieci Młodzieży i sportu, Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. pomorskiego dh Andrzejowi Małyszka o gotowości do rozpoczęcia spartakiady. Odśpiewano hymnu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Przed rozpoczęciem konkurencji przystąpiono do rozgrzewki, wszyscy uczestnicy zatańczyli wspólnie na parkiecie, zumbę strażacką, Belgijkę. Z uśmiechem i wielką radością przystąpiono do startu w konkurencjach przygotowanych przez Komisję Dzieci i Młodzieży przy Oddziale Gminny ZOSP RP Gminy Słupsk. Uczestnicy musieli wykazać się dużą pomysłowością i sprawnością podczas wykonywania przygotowanych konkurencji. Do pokonania był tor przeszkód, rzutu wężem do kręgli, wiązanie węzłów na stojaku, wyścig gąsienicy, łączenie węży pożarniczych, rzut piłeczką do celu, i wiele innych konkurencji sprawnościowych. Start w na torze sztafety mieli również opiekunowie którzy wykazali się dużą sprawnością i radością w pokonywaniu toru przeszkód. Dla wielu młodych uczestników spartakiady był to pierwszy kontakt ze sprzętem pożarniczym. Przez cały czas trwania spartakiady panowała wspaniała atmosfera. Na zakończenie drużyny otrzymały dyplomy a każdy z uczestników został nagrodzony słodyczami. Dziękujemy Komisji Dzieci i Młodzieży za wspaniałą zabawę i integrację młodych adeptów pożarnictwa.