facebook
youtube

Dnia 7 listopada uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Jezierzycach pojechali do Nowego Teatru w Słupsku na "Zemstę". To najchętniej grywana komedia hrabiego Aleksandra Fredry.

Dnia 7 listopada uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Jezierzycach pojechali do Nowego Teatru w Słupsku na "Zemstę". To najchętniej grywana komedia hrabiego Aleksandra Fredry. Od pokoleń także żelazna pozycja w kanonie szkolnych lektur.To utwór znakomicie napisany, odwołujący się do sarmackiej przeszłości. Uczniom  niezwykle podobały się kreacje aktorskie. Największe wrażenie zrobili dwaj antagoniści: Cześnik Raptusiewicz ( Jerzy Karnicki) i Rejent Milczek ( Dominik Nowak). Przedstawienie w reżyserii Ireneusza Kaskiewicza rozbawiło młodzież. Atutem spektaklu była wartka akcja, szalona intryga i wiele komicznych sytuacji.