10 maja uczniowie SP Głobino działający w Szkolny Klubie Wolontariusza we współpracy z Gminnym Zespołem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działającym przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej zorganizował kampanię społeczną „Nie bij mnie, kochaj mnie!” w rejonie działania szkoły.

Wszyscy uczniowie zaangażowali się w akcję – zbierali misie i inne zabawki pluszowe będące symbolem kampanii, a także bandaże i środki opatrunkowe, a następnie stylizowali zabawki pluszowe jako ofiary przemocy domowej.

Zabawki zostały przez dzieci umieszczone w miejscach publicznych –aby zasięg kampanii był jak największy, znalazły się w sklepach, świetlicach wiejskich, na przystankach autobusowych, a nawet w Ośrodku Zdrowia w Głobinie. Misie znalazły miejsce we wszystkich miejscowościach w których mieszkają nasi uczniowie.