W dniu 14.03.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej partnerskiego  projektu “Wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w Kratę poprzez rewitalizację zabytkowych budynków szkieletowych wraz z restauracją organów kościelnych we wsi Swołowo na potrzeby mieszkańców Pomorza i innych regionów Polski ”.

Omówione zostały ustalenia dotyczące zbliżających się przetargów. Dotychczas ogłoszono przetarg na nadzór budowlany, w najbliższym czasie Gmina jako lider projektu ogłosi przetarg na  część wyposażenia (scena, namiot halowy, oświetlenie, nagłośnienie, ławostoły) które będzie wykorzystywane do imprez organizowanych w ramach projektu. Pracownicy Muzeum Pomorza środkowego i CKiBP GS pracują nad specyfikacją dotyczącą projektowej strony www gdzie będą umieszczane wszystkie informacje dotyczące projektu. Kolejnymi przetargami będą: przetarg na część budowlaną i promocję.