W minioną sobotę 12 maja w Redzikowie odbył się Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk, który zorganizowany był we współpracy z Akademią Pomorską, w ramach IV Festiwalu Historycznego.

Na  scenie prezentowały się zespoły artystyczne działające przy CKiBP Gminy Słupsk. Nie zabrakło  również wystaw lokalnych artystów, rękodzielników. O podniebienia uczestników dbały Koła Gospodyń Wiejskich. Miłośnicy militariów i zabytkowych pojazdów również znaleźli coś dla siebie.Gwiazdą wieczoru  były  zespoły Poblo którego wokalistką jest Ewelina Pobłocka, uczestniczka V edycji programu The Voice of Poland jak i zespół MOA złożony z pomorskich muzyków założony latem 2015 przez Martę Fitowską (śpiew) i Łukasza Spoczyńskiego (klawisze).