Zgodnie ze złożoną deklaracją informuję, że 18.05.2018r. do Urzędu Gminy Słupsk wpłynęła opinia biegłego, powołanego na podstawie postanowienia Wójta Gminy Słupsk dnia 19.02.2018 roku w ramach wznowieniowego postępowania w sprawie zakończonej wydaniem decyzji ostatecznej z dnia 15.02.2016 roku w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań znak OS.6220.1.20.2015.

Przedmiotem opinii biegłych miała być w szczególności analiza poprawności raportu oddziaływania na środowisko wykonanego przez inwestora. Biegli wykonali umowę w wyznaczonym terminie.

Przypominam, iż wobec tego, iż toczy się równocześnie inne postępowanie w przedmiocie stwierdzenia nieważności tej samej decyzji, postępowanie wznowieniowe musiało zostać zawieszone. Sporządzenie opinii było wykonaniem zobowiązania biegłego, zaciągniętego przed zawieszeniem postępowania. Opinia biegłego zostanie włączona do dowodów sprawy i będzie wykorzystana na dalszym etapie postępowania, po jego podjęciu. W związku z zawieszeniem postępowania wstrzymane są dalsze czynności procesowe w sprawie.

Informuję jednak, iż dokument opinii biegłego znajduje się w aktach sprawy i jest dostępny zgodnie z obowiązującymi przepisami. Każdy uprawniony może się z nim zapoznać. Dalsze czynności z udziałem biegłych, ocena sporządzonej opinii będą wykonywane po ewentualnym podjęciu na nowo zawieszonego postępowania.

Na tym etapie mogę jedynie poinformować, iż ustalenia biegłego mogą dać podstawy do stwierdzenia, iż pojawiły się nowe okoliczności uzasadniające twierdzenie, że raport oddziaływania na środowisko został sporządzony niekompletnie i zawiera niewiarygodne ustalenia. Pozwoli to, po podjęciu na nowo postępowania, na ocenę zgromadzonych dowodów w świetle ujawnionych nowych okoliczności.

Audyt środowiskowy EKO Projekt -do pobrania...

Wójt Gminy Słupsk
Barbara Dykier