W dniach 21-23 maja 2018r. delegacja z Gminy Słupsk uczestniczyła w VIII Forum Regionów - partnerów Obwodu Kaliningradzkiego w Swietłogorsku. Forum jest corocznym wydarzeniem o charakterze międzynarodowym i jest okazją do dyskusji na temat współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej na poziomie regionalnym, zdobytych doświadczeń oraz wyników współpracy międzyregionalnej i międzygminnej.

Podczas forum Gmina Słupsk podpisała umowę o współpracy z samorządem Slavska z którym będzie wspólnie aplikować o środki z programu Polska-Rosja 2014-2020 na budowę drogi wraz ze ścieżką rowerową na odcinku Jezierzyce-Redzikowo.Odbyły się też spotkania robocze z innymi partnerami z Rosji, z którymi również gmina będzie aplikować o środki unijne. Miedzy innymi z samorządem miejscowości Ładuszkin – aplikacja o dofinansowanie poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej.Oraz z Uniwersytetem Kształcenia Kadry Agrobiznesu w Kaliningradzie – aplikacja o dofinansowanie zagospodarowania zabytkowego parku w Jezierzycach.