facebook
youtube

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez nauczyciela historii- p. Jolantę Rodewald z okazji stulecia niepodległości naszej ojczyzny. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie miejsc, które są kolebką naszej polskości.

Jednym z nich jest Kraków- miasto tradycji, kultury, literatury i bogatej historii, dawna stolica Polski. Tam właśnie nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Wawel z Dzwonem Zygmunta i Kryptami Królewskimi oraz Sukiennice, Barbakan i inne znamienite miejsca. Z Krakowa powędrowaliśmy do Kopalni Soli w Bochni, która już podczas zjazdu zabytkową windą przeniosła nas w odległe czasy. Zwiedzanie tego miejsca budziło wiele emocji, a nocleg 250 metrów pod ziemią zostanie w naszej pamięci na długo. Ogromne wrażenie wywarło na nas kolejne miejsce podróży- Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu. Obóz zagłady jest świadectwem patriotyzmu naszych przodków, którzy zmagali się z okrucieństwem i bezdusznością okupantów. Będąc tam, mieliśmy okazję oddać im hołd, a jednocześnie docenić fakt, że mamy szczęście żyć w wolnym kraju. Największą atrakcją podczas wyjazdu była jednak wizyta w parku rozrywki – Energylandia, która w przeciwieństwie do innych punktów na trasie, jest wizytówką nowoczesności, ale ze względu na ilość atrakcji, bez wątpienia przejdzie do historii. Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętają ten wyjazd jako nietypową lekcję historii,połączoną ze wspaniałą zabaw.