W maju zakończył się pierwszy etap prac dotyczący projektu „Poprawa efektywności systemów oświetlenia zewnętrznego na terenie Obszaru Funkcjonalnego Miasta Słupska”

Dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 10. Energia Działanie 10.04. Redukcja emisji. W maju 2018 r. w ramach etapu I zrealizowano następujące zadania:
Modernizację 109 szt. punktów świetlnych w miejscowościach Bukówka, Redzikowo, Rogawica, Wielichowo, Wrzeście, Wiklino, Jezierzyce. Pozostała część podlegająca zmodernizowaniu wynosi 194 szt. punktów świetlnych w miejscowościach Bierkowo, Bydlino, Krępa Słupska, Lubuczewo, Redzikowo, Siemianice, Strzelino, Wiklino, Włynkówko, Redęcin, Redzikowo, Gałęzinowo, Grąsino. Planowany termin zakończenia inwestycji Październik/Listopad 2018 r.