Tegoroczny Letni Turniej Sołectw został zorganizowany w Strzelinie przez Gminę Słupsk oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna Gminy Słupsk. Wzięło w nim udział 8 reprezentacji

Uroczystego otwarcia dokonała Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier. Już w pierwszych konkurencjach nie zabrakło emocji. Jednym z początkowych zadań był rzut kaloszem na odległość. Startowała cała drużyna – liczona była suma rzutów. Najlepszy wynik w tej konkurencji uzyskała Krępa Słupska 102,7 z rekordowym wynikiem indywidualnym rzut na odległość 26,6 m. Równolegle odbywał się konkurs „lania wody”. Zadaniem zawodników było napełnienie butelki wodą w jak najkrótszym czasie przy pomocy kubeczków. Dodatkowym utrudnieniem było ich ustawienie w formie sztafety. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Jezierzyc. Następnymi konkurencjami były toczenie opony i „zośka”. W tych konkurencjach liderami były Sołectwa z Bydlina i Bukówki. Ostatnią konkurencją był krótki test z wiedzy o Gminie Słupsk, w którym najlepsza okazała się drużyna z Sołectwa Gać udzielając kompletu poprawnych odpowiedzi.