Namiot został zakupiony w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w Kratę poprzez rewitalizację zabytkowych budynków szkieletowych wraz z restauracją organów kościelnych we wsi Swołowo na potrzeby mieszkańców Pomorza i innych regionów Polski”, który otrzymał dofinansowanie w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury POIiŚ na lata 2014-2020. Projekt jest realizowany przez Gminę Słupsk w Partnerstwie z Muzeum Pomorza Środkowego  w Słupsku, Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Gminy Słupsk, Powiatem Słupski, Parafią Bruskowo Wielkie pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Namiot będzie używany do organizacji różnego rodzaju imprez - gminnych dożynek, święta pomorskiej gęsiny, eventów plenerowych, festynów, pikników, koncertów, biesiad i imprez sportowych. To trwała instalacja, której poszycie dachowe tworzą najwyższej jakości materiały PCV. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 292.740 zł, dofinansowanie z EFRR 202.300,00zł.