Uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Była to szczególna wyprawa i historyczny moment, gdyż jako pierwsi od chwili nadania imienia Czesława Miłosza szkole, odwiedzili grób tego wybitnego poety.

Został on pochowany na Skałce – w miejscu dla zasłużonych. Oprócz tego uczniowie zwiedzili skarbiec i zbrojownię na Wawelu, Jamę Smoka, Kościół Mariacki, Collegium Maius - najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sukiennice.

Mieli okazję spacerować Traktem Królewskim. Dzień Dziecka spędzili w Muzeum Lotnictwa - miejsce to zaskoczyło wszystkich bogatym zbiorem samolotów. Najwięcej emocji i dobrej zabawy było w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Wszyscy mogli bezpośrednio uczestniczyć w wielu różnorodnych, ogromnie ciekawych doświadczeniach fizycznych. Zamiast zielonej nocy, była nocna wyprawa na Stare Miasto. Taka wycieczka dla szóstoklasistów to przede wszystkim zabawa i poszerzanie wiedzy, czas integracji, ale również dobra szkoła życia.