Pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia dla opiekunów osób niepełnosprawnych odbyło się wczoraj w Lądowisku Kultury w Redzikowie. Symboliczną lampką bezalkoholowego szampana zainaugurowano rozpoczęcie działań grupy, która spotykać się będzie w każdy pierwszy wtorek miesiąca o 16.30. w Lądowisku Kultury. Sensoplastyka, muzykoterapia, zajęcia plastyczne oraz zajęcia na basenie – to zajęcia, które dla swoich dzieci chcieliby wdrożyć opiekunowie. Na spotkaniu ustalono, że takie zajęcia odbywać się będą w 4 świetlicach gminnych, natomiast na przełomie maja i czerwca, w Lubuczewie zorganizowane zostanie gminne spotkanie dla osób niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyli opiekunowie osób niepełnosprawnych, wójt gminy Słupsk Barbara Dykier, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych gminy Słupsk pani Emilia Adamska.

Zachęcamy opiekunów osób niepełnosprawnych do uczestnictwa w spotkaniach, które odbywać się będą w każdy pierwszy wtorek miesiąca o 16.30. w Lądowisku Kultury w Redzikowie.