Gmina Słupsk otrzymała Certyfikat Samorządu wdrażającego konwencję ONZ o prawach Osób Niepełnosprawnych. To wyróżnienie zostało przyznane przez Fundację im. Helen Keller oraz Fundację Eudajmonia.

Działania monitorowane były w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Cykl projektowy polegał na wprowadzeniu szeregu działań i udogodnień w kierunku przystosowania budynków publicznych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Działania dotyczyły także wprowadzenia usług polegających na pomocy, dostosowaniu oraz zaangażowaniu osób niepełnosprawnych w życie publiczne.

Monitorowane były działania Gminy Słupsk zmierzające do wdrażania postanowień Konwencji ONZ prawach osób niepełnosprawnych poprzez analizę danych, sformułowanie rekomendacji oraz weryfikację ich wykorzystania. Celem Konwencji jest ochrona i zapewnienie pełnego i równego korzystania z praw człowieka i podstawowych wolności przez osoby z niepełnosprawnościami na równi ze wszystkimi innymi obywatelami.
Treść konwencji - tutaj...